Seyahate Çıkarken Makyaj Çantamıza Neler Almalıyız?

By on Mart 9, 2017

Seyahate çıkma kararı alıyorsunuz ve hazırlanmak için kısa bir süreniz var! Kıyafet, ayakkabı derken kısıtlı bir alanınız kalıyor ve makyaj çantanıza en gerekli malzemeleri almanız lazım. Peki  seyahat makyaj çantamıza neler alabiliriz?

NEMLENDİRİCİ

Cilt tipinize göre seçtiğiniz nemlendirici makyaja başlamadan önce en önemli adımdır. Fondötene iyi bir zemin sağlamak ve homojen yayılmasını kolaylaştırmak için nemlendirici seyahat çantamıza koyduğumuz ilk malzemeniz olmalıdır.  Benim tercihim her cilt tipine uygun olan Yves Rocher’ın nemlendirici kremi. Cildin nem dengesini sağlayan bu ürün aynı zamanda yoğun ve uzun süreli nemlendirme sağlıyor.

 

 

FONDÖTEN

Fondöten makyajın en önemli parçası diyebiliriz. Kusursuz bir görüntü için yine cilt tipine göre seçilmiş bir fondöten gerekiyor. Seyahat çantamızda fazla yer olmadığını hatırlayarak seçiminiz orta kapatıcılıkta, aydınlık ve doğal yapılı bir fondötenden yana olmalıdır. Gün boyu taze ve canlı görünmek için seçimim Shiseido Synchro Skın Lasting Lıquıd Foundatıon oluyor. Bu fondöten ince yapısıyla ciltte ağırlık yapmıyor ve doğal bir bitiş sağlıyor.

 

FAR

Far seçiminiz ise her makyaja uygun renkler bulunduran bir paletten yana olmalıdır. Gündüz toprak tonlarında, gece ise dumanlı göz makyajı dahi yapabileceğiniz bir palet biliyorum. The Balm Meet Matte Trimony! Bu paletle birçok göz makyajı yaratabilirsiniz.

Gündüz makyajı yapıyorsanız göz kapağınızın iç kısımlarına Matt Lopez, dış köşelerine de Matt Reed rengini uygulayabilirsiniz.

Gece makyajı için ise göz kapağınızın katlanma bölgesine Matt Kumar rengi ile geçiş yaparak, Matt Ahmed rengiyle etkileyici dumanlı gözlere sahip olabilirsiniz.

 

 

RİMEL

Rimel seçimi her kirpik tipine göre değişiyor. Hem uzun hem dolgun aynı zamanda dipten uca kadar taranmış simsiyah kirpikler istiyorsanız Max Factor Masterpiece Transform maskara isteklerinizi karşılayacaktır. Her katında kirpiklerinizi biraz daha uçurabilirsiniz.

 

 

ALLIK

Allık seçimi her göz makyajı  ve ruja uyan bir renkten yana olmalıdır. İçinde şeftali ve gül kurusu tonları barındıran bir allık kurtarıcı olacaktır. Biz kadınlar ışıltıyı severiz. İçinde ufak ışıltılar olsa da fena olmaz diyorsanız size önerim Benefit Rockateur.

 

 

RUJ

Yanınıza alacağınız iki ruj kurtarıcı olabilir. Nude tonlarında ve kırmızı birer ruj her makyajınıza uyum sağlayacaktır. Her tene ve makyaja yakıştığını düşündüğüm nude ruj  tabiki Wet n Wild’in Bare İt All.

 

Gece tüm ilgiyi dudaklarınızda toplamak ve çarpıcı bir görüntü istiyorsanız size önerim Loreal Color Rich serisinin J Lo’s pure red olacaktır.

 

 

MAKYAJ TEMİZLEYİCİ

Gün bitti ve sıra makyajı temizlemeye geliyor. Makyaj temizleyicisi olmayan bir makyaj çantası düşünülemez.  Seyahat boyu makyaj temizleme suları hem hafif hem kullanışlı oluyor. Bunun için seçimim Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu. Yüz göz ve dudak makyajı çıkarmaya uygun, küçük seyahat boylarının da olması nedeniyle çantaya at çık bir micellar su.

 

 

Benim sizlere önerilerim bunlardı, şimdiden keyifli tatiller.

Durma Paylaş:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir