Odunları Kalbinizde Sakladığınız Yetti Şimdi Onları Dekorasyonda Kullanma Zamanı

By on Mart 1, 2017

Son zamanlarda mobilya ve aksesuarlarda doğal taşlar, doğal malzemeler ve hatta kütükler kullanılmaya başlandı. Bunun nedeni geçmişe özlem mi yoksa betonların arasında sıkışmış bizlerin kaçış noktası mı bilmiyorum ama uzunca bir süre evlerimizde yer vereceğimiz kesin.

Birçok firma doğal uygulamalarla gözlerimizi mest etse de ceplerimizi düşünen çok az firma var maalesef. Peki yapması çok mu zor? Hadi bazı örnekleri inceleyip karar verelim.

     1. Banyo

İlk örneğimiz banyolar için olsun. Hiçbir çaba sarf etmenize gerek yok. Tek bir parçayla banyonuzu ne kadar şıklaştırabileceğinizi düşünün.

 

 

Niş, niş, niş.. Evet fazlaca duyduk bu kelimeyi. Bu sefer MDF parça yerine gerçek odun kullanın. Tek yapmanız gereken duvar ölçünüze göre kestirmek ve monte etmek.

 

     2. Aydınlatma

Hasır iple doladığınız kabloları, odun parçasının etrafına sarın ve romantik ortamın tadını çıkarın. Bu görüntüyü kombinlerken kiremit tonlarında tuğla duvardan yardım alabilirsiniz.

 

 

Mumu sabitlemek için sahilden bile bulabileceğiniz taşı, odun parçasına yapıştırın. Mumu yakıp biraz erittikten sonra taşa damlatın. Soğumasını beklemeden mumu sabitleyin. Şamdanınız hazır bile.

 

 

Lambadere para vermenize de gerek yok. Kabloları dalın arkasından geçirebilirsiniz. Biraz daha uğraşırım derseniz dalı oymayı da tercih edebilirsiniz.

 

 

Peki bu sanat eseri tadındaki abajure ne dersiniz? Yatak odaları için birebir.

 

 

     3. Depolama

Fazla ayakkabım var ama koyacak yer yok diyenlerdenseniz bunu kesin deneyin. Birçoğumuz kutularda saklıyor sonra da bulamadığımızdan hatta varlığını bile unuttuğumuzdan şikayetçi oluyoruz. Tahta merdiveniniz varsa aralarına odun parçaları koyup, raflar oluşturabilirsiniz. Eğer yoksa önce merdiven tasarlamanız raf yüksekliğini ayarlamanızda yardımcı olur.

 

 

Bu dal parçasını bulmak için çok da uğraşmaya gerek yok sanırım. Tavana asacağınız hasır ipler veya daha sağlam olması için çelik halatlar işinizi görecektir. Aksesuarlarınızı, havlunuzu ve hatta yeşil bitkilerinizi bile asabilirsiniz.

 

 

     4. Makyaj Organizeri

Makyaj malzemelerini nereye koyacağını şaşıran kadınlar,kadınlarımız. Sizler için de doğa da seçenek çok  fazla. Matkapla delik açtığınız an organizeriniz hazır olacaktır.

 

 

Hatta yanında şöyle bir ayna tadından yenmez.

 

 

     5. Aksesuar

Son olarak tablo örneklerini paylaşalım. Dikdörtgen bir tablanın üzerine odun parçalarını dikey olarak monte edin. Her bir aralığı istediğiniz renge boyayın. Aralara ayna parçaları yapıştırabilir veya birkaç çivi ekleyerek takılarınızı asabilirsiniz.

 

 

Etrafı yumuşatılmış, pürüzsüzleştirilmiş parçaları çocuk odalarına asabileceğiniz gibi ellerine oyuncak olarak da verebilirsiniz.

 

 

Biraz el becerisi, biraz ilham ve bolca vizyonla yapılmayacak ürün yokmuş aslında değil mi? İnternette kolaylı zorlu bir çok seçenek mevcut. Fotoğraflarda gördüğünüz parçaların birebir aynısını bulmak zorunda değilsiniz. Bu hafta Pazar kahvaltısından sonra doğaya bırakın kendinizi o sizin için en uygun parçaları hediye edecektir zaten. Yaptıklarınızı benimle paylaşabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Durma Paylaş:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir