Ne Çeyiz Ne Çeyiz

By on Mart 11, 2017

Sonunda beyaz atlı prensinizi buldunuz, evlilik teklifini aldınız, aileler tanıştı,nişanlandınız derken; sıra geldi her genç kızın rüyası çeyiz alışverişine. Yakın tarihte evlenen biri olarak bu sürecin nasıl geçtiğini sizlerle paylaşmak istedim.

• İlk adım; Büyük Alışveriş

Evlenme sürecine girmeden de alabileceğiniz ve mutlaka her evde olmalılardan “tencere takımı, 12 kişilik yemek takımı, yemek takımına uygun çatal-bıçak takımı”
Ben çok sene önce bu üçlüyü tamamlamıştım, aldığım tarihten 8 sene sonra evlenince nasıl bir şey aldığımı dahi unuttum 🙂 Ama eğer vaktiniz ve o sırada maddi durumunuz el verirse, tabi ki evinizde de yer varsa, bence indirimlerden yararlanıp almak çok mantıklı. Zaten eğer sade bir şey alırsanız modası asla geçmiyor.

 

 

 

• İkinci adım; Mutfak Eşyaları

Öncelikle klasik şeyler hariç evinizin mutfağını görmeden, süslü püslü şeylere aldanıp almayın. Yoksa tıkış tıkış dolaplara sahip olursunuz. Emin olun evin en karışık yeri mutfak. Al al bitmiyor, almazsan olmuyor ve devamlı bir eksik çıkıyor. İlk başta alınacaklara günlük ve misafirlik kahvaltı takımlarını ekleyebilirsiniz. Daha sonra günlük çay bardaklarınız, isteğinize göre kupalarınız ve kahve takımlarınızı sıralayın. Ben nerden geldiğini bilmeden 3 ayrı parça nescafe takımına sahip oldum 🙂 Kısaca, abartıdan kaçının.

 

 

• Üçüncü adım; Yatak Odası

Nevresim takımları candır ama eğer düğün tarihinize uzun zaman varsa hemen istiflemeyin. Çünkü online internet adreslerinde yenilerini gördükçe, eskilerini koyacak yer bulamadığınızdan alamıyorsunuz 🙂 Kıyafet konusu ise en rahatı… Eğer sezon sonlarında dolap detoxu yapıyorsanız, dolabınız ister istemez ferah hale geliyor.

 

 

• Dördüncü Adım; Banyo

Banyo deyince hemen aklınıza paspaslar gelmesin. Havlu diye bir şey var ki; dolaplara sığmıyor 🙂 Eski geleneklerden süre gelen; misafirliğe giderken, yeni ev hediyesi için ya da yeni gelin çeyizine konulması için bir havludur gidiyor. Ben o kadar seçip almama rağmen, şu an bir evin daha banyosunu dolduracak kadar havlum var 🙂 Banyo dekorasyonunuzu ise banyo renginize göre yapabilirsiniz.

 

 

• Beşinci Adım; Aksesuar

Evinizde aksesuar kullanmaktan çekinmeyin. Kullanacağınız mobilyalara ve odanızın rengine göre seçmeye çalışın. Mottolu pano ve tablolar son aylarda çok popüler. Kokulu ve büyük mumları salonlarınıza, miniklerini ise görsel olarak banyolarda kullanabilirsiniz.

     

Benim tavsiyelerim bunlar, şimdiden mutluluklar diliyorum. 🙂

 

Durma Paylaş:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir