Kusursuz Selfie Makyajı Nasıl Yapılır?

By on Mart 9, 2017

Teknolojinin hızla gelişmesi ile hayatımızın olmazsa olması akıllı telefonların sayesinde selfie çekmeden yapamaz olduk. Peki kusursuz selfie nasıl çekilir? Tabi ki de kusursuz bir makyajla! Kusursuz makyajda önceliğimiz her zaman pürüzsüz bir ten. Pürüzsüz ten için ise ilk adımımız baz! İçinde ışıltı, parlaklık barındırmayan mat bazlar seçmeye özen gösterin.

Bir sonraki adımımız fondöten seçimi

   Amacımız cildi sağlıklı, doğal göstermek tam da bu noktada selfie çekiminde bizi yarı yolda bırakmayacak bir fondöten seçmemiz gerekiyor. İçerisinde spf ve ışıltı bulunmayan, ten renginden asla açık olmayan bir fondöten tercih ediyoruz.  Fondöteni boynumuza kadar uygulamayı unutmuyoruz değil mi kızlar?! Selfiemizin kusursuz olmasını istiyoruz sonuçta..

Sıra geldi  Concealer (Kapatıcı) seçimine

  Biz kadınlar her ne kadar günlük hayatta göz altlarımızı tenimizden daha açık concealerlarla aydınlatmayı seviyor olsak da selfie makyajında bu olaydan koşarak uzaklaşıyoruz. Fotoğraflarda panda gibi çıkmak istemeyiz değil mi? Tenimizle birebir uyum sağlayan bir kapatıcıyla sadece gerekli bölgelerimize uygulama yaptıktan sonra bu işlemimizde tamamlanıyor.  

Ve geldik en can alıcı noktaya. Contour işlemine

Kim Kardashian sayesinde dünyada yeni bir akım olan makyajda boyutlandırma işlemini selfie makyajımızda asla es geçemeyiz.   Fotoğrafta yüzümüzün daha keskin çıkmasını istediğimiz bölgelere cildimizden en az 4-5 ton koyu concealer uygulayarak, kemikli ve kusursuz bir yüz hattına sahip oluyoruz.  

Sıra göz makyajımıza. Bir selfiede çıkabilecek en güzel görüntü şüphesiz ki belirgin gözler

  Far bazıyla rengini eşitlediğimiz gözlerimize belirgin, kuyruklu ve simsiyah bir eyeliner çekiyoruz. Üzerine bolca rimel uyguladıktan sonra göz makyajımız selfiemiz için hazır.

Ve olmazsa asla olmaz olan highlight’a geldi sıra

  Elmacık kemikleri, burun üzeri, dudak kıvrımı derken epeyce bir ışıldıyoruz.  

Son olarak dudak rengimize yakın soft pembe mat bir rujla makyajımızı bitiriyoruz.

    Artık selfie için hazırız. Keyifli çekimler.    

Durma Paylaş:

One Comment

  1. Elif Yağmur NERMİN

    Mart 9, 2017 at 7:31 pm

    bilgileriniz için çok teşekkürler 🙂 bu bilgileri dikkate alıp selfie çekmeyi deneyeceğim .

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir